Служба таксі, яка спеціалізується на перевезенні дітей та їх батьків, отримала назву дитячого таксі. Ця послуга ще не так дуже розповсюджена. Здебільшого такі служби знаходяться у великих містах. Важливою відмінністю дитячого таксі від звичайного є підвищені вимоги до безпеки.

Це актуальна послуга, оскільки буває потрібно відвезти дитину до секції, поліклініки, школи, дитячого садка та нема кому зробити це чи немає можливості відвезти самостійно. Можна замовити таке таксі 916, якщо потрібно забрати маму з дитиною з пологового будинку додому.

Вимоги, які пред’являються до автомобіля

  • Високий клас безпеки — основна вимога. Автомобіль повинні бути забезпечений подушками безпеки, як на передньому сидінні, так і на задньому, оскільки дітей перевозять саме там. Автомобіль має бути обладнаний дитячим кріслом, бустером чи автолюлькою, так як, згідно з чинним законодавством, діти до 12 років перевозяться за допомогою фіксуючих пристроїв. Вони утримують спину та шию дитини в безпечному положенні і дозволяють захистити від різких рухів, адже навіть легке ДТП здатне травмувати дитину.
  • В автопарку дитячого таксі мають бути автомобілі, які використовуються не більше 5 — 7 років і регулярно проходять технічний огляд, щоб виявити несправності та негаразди Автомобіль повинен мати розпізнавальні знаки, які вказують на те, що в салоні знаходяться діти. Такі знаки забезпечать увагу інших учасників руху.
  • Має проводитися регулярне чищення салону, оскільки важливо, щоб дитина перевозилась у чистоті. Добре, якщо є система клімат контролю, яка дозволяє захистити пасажирів від протягів. Особливо важливо це, коли в салоні знаходиться немовля.

Оформлення салону повинно бути відповідним для перевезення дітей. Найчастіше, автомобілі дитячого таксі, обладнають монітором для трансляції мультфільмів та розміщують м’які іграшки і подушки на задньому сидінні, щоб юним пасажирам не було нудно. Крім того, можна використовувати яскраві чохли на сидіння.

Іноді потрібно перевезти дитину без присутності дорослих. Тоді краще мати в салоні печиво чи цукерки, щоб завоювати довіру маленького пасажира.

Вимоги до водіїв

При відборі в службу дитячого таксі до водіїв пред’являються дуже високі вимоги. Крім великого стажу водіння та досвіду роботи в таксі, потрібні доброзичливість, відповідальність, охайний зовнішній вигляд та відсутність шкідливих звичок. Важливо, щоб водіями були люди, які зможуть порозумітися з дітьми та їх батьками.

Під час саджання водій обов’язково повинен допомогти пристібнути дитину та перевірити, чи закріплені ремені безпеки. Водії зобов’язані завжди допомагати при завантаженні та розвантаженні багажу.

Переваги дитячого таксі:

  • в автомобілях дитячого таксі не використовується рація. Вона є джерелом шуму, а він може налякати дитину;
  •   автокрісла відповідають вазі та віку дитини;
  •   за автокрісло не потрібно доплачувати;
  •   можна заздалегідь замовити таксі на конкретний час;
  •   у деяких служб дитячого таксі можна замовити конкретного водія, з яким пасажири вже їздили та якому довіряють.

Дитяче таксі 916 — не розкіш, а безпека та комфорт, який необхідний для перевезення сім’ї з дітьми.

Category: Блог
RU